Gelecekte Ben !

Gelecekte Ben !

Merhaba Ben Burak,bu yazımda sizlere kendi gelecek hakkımda ki yazımı yazmak istedim, umarım okurken keyif alırsınız, iyi eğlenceler.

Öncelikle ben şuanda Haydarpaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi‘nde eğitim – öğrenim görüyorum.11.sınıf öğrencisiyim yani lise 3,Yaşım 17 İstanbul/Üsküdar’da doğdum.

Kendi geleceğime gelecek olursam ; Benim şuan net bir hedefim yok ama bu demek değil ki kafamda birşey yok,tabiki var !Şimdi kafamda olan bazı şeyleri anlatıcam iyi eğlenceler.

Benim kafamda olan meslekler şunlar ; Grafiker,Bilgisayar Mühendisi,Film Montajı,Film Set Ekibi Sosyal Medya İşleri ,Site Kurma (breakseat.com) vb. bu meslekler bana ilgi çekici geliyor ama her an kafamda ki bir düşünce başka bir mesleğe yanaşabilir.

Grafiker

Bu mesleklerden biraz bahsedeyim sizlere mesele Grafikerlikten başlayalım; Grafiker olmak için üst düzey photoshop bilginizin olması gerekiyor.Ona göre insanlar size iş teklif ediyor ya da siz başvuruyorsunuz duruma göre sizi alıyorlar ya da almıyorlar.Aslında sevdiğim bir meslek ama iş bulmak kolay değil.

Gelecekte grafiker mi olsak ?
Bir sanat eseri 🙂

Bilgisayar Mühendisi

Bilgisayar Mühendisi olmak bana zor geliyor şuan ama ilerde neden olmasın.

mühendis

Bilgisayar Mühendisi

Film Montajı işi zahmetli bir iş aslında o kadar videoyu editlemek çok zor iş.Bu meslekte daha çok sabırlı olmak önemli çünkü montaj işlerini yapmak çok zamanınızı alacaktır.

film montajı
Film Montajı Laptopla yapılmıyor tabi 🙂

Film Set Ekibi

Film Set Ekibi’nin içinde olmak bir sürü işi içinde getirir.Bir film çekilirken birçok şeye ihtiyaç duyulur. Örnek olarak;Dublör,Makyajcı,Malzeme Taşıyıcı,Yönetmen,Senarist,Kurgucu,oyuncular vb.

film ekibi
Bir film ekibi

Sosyal Medya İşleri

Sosyal Medya İşleri dediğim şu şekilde; yayıncılık,youtuberlık,reklamcılık, gibi.Daha çok sanalda çalışmak için bunu yapabilirim.

youtuber
Youtuber

Site Kurma

Site Kurma işi de aslında bir sosyal medya işi’dir.Bildiğiniz üzere şuan bu yazıyı okuduğunuz site benim 🙂 .Bu site’nin nasıl iş olduğunu anlatayım size.İnsanlara ve şirketlere siteye ” ihtiyacın var mı ? ” diye sorarak işler başlar.Ardından fiyatlar görüşülür ve anlaşılan kuruma ya da kişiye site yapılır tabi bu site yapılmadan önce de zaman meselesi konuşulur.Eğer iyi bir site isteniyorsa sizde bu işte tecrübeliyseniz size uzun zaman tanınır.Ama bu işte yeniyseniz 1 haftada hatta 1 günde bile halledebilirsiniz.

site kurma
Site Kurma

Yazım bu kadardı daha çok böyle yazılar görmek istiyorsanız takipte kalın Sosyal Medya hesaplarım : İnstagram : https://www.instagram.com/burak.ozlu.96/ Youtube : https://www.youtube.com/channel/UClq3XuKmjqsNZLmdxfRCWew?view_as=subscriber Diğer Yazılarım : http://breakseat.com/index.php/2020/02/23/camtasia-studio-keskopyalayapistirvideo-eklekirmizi-ve-yesil-cubuklar-breaseat/

Son videom :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir